Yumurtlama hesaplama

Yumurtlama hesaplama

Yumurtlama hesaplama aslında kadının daha kolay hamile kalmasını sağlamak amacı ile belirlenmesi gereken ve daha çok o günlerde cinsel ilişkiye girerek hamile kalmasını arttıran günlerden oluşmaktadır. Bu dönem ortalama 1 haftalık bir süreci kapsıyor ve bu adet tarihiniz başladığı günden itibaren sayılması gereken ve 12 günü ile başlayıp 16 gününe kadar devam eden bir süreçtir.
Bu günlerde kadın çok daha fazla yumurtlama imkânına sahiptir ve hamile kalma olasılığı artacaktır. Bunun bir diğer formülü ise kadının akıntısını test etmesidir. Akıntınız parmak arasına alındığında yapışkan bir hal alıyorsa bu aslında yumurtlama yaptığınız dönemin yakınlığını gösterir.
Bir diğer yumurtlama hesaplama yöntemi ise eczanelerde satılan bir test ile mümkündür. Sizler bu testi idrarınız ile yaparak yumurtlama gününe yakınlaştığınız dönemlerde testin size haber vermesini takip ediyor olacaksınız. Bu yoğun olan dönemlerde gebe kalma şansınız çok daha fazla artmaya başlayacaktır. Spermin 2 günde rahim içinde yaşayabileceğini düşündüğünüz için artı 2 günü daha koyabilirsiniz.

Yumurtlama hesaplama genelde hamile kalmak isteyen insanların dikkat etmesi gerekir ama bu yolu bir korunma yolu olarak asla almayınız. Yani diğer günler haile kalmayacağınız anlamına gelmez. Zaten daha az yoğun günler anlamına geliyor demektir. Yani kısaca sizler bu düzeni takip ederek hamile kalma şansınızı arttırabilirsiniz ve bu günlerde bir gün ara ile ilişkiye girebilirsiniz.

Gebelik takviminizi hesaplamak için buraya tıklayın >> Gebelik Hesaplama

adet hesaplama adet günü nasıl hesaplanır  için tıklayın >> Adet hesaplama

yumurtlama dönemi hesaplama testi için tıklayın >> Yumurtlama hesaplama

Bir önceki yazımız olan Gebelik Hesaplama, Gebelik Takvimi Hesaplama başlıklı makalemizde gebelik hesaplama cetveli, Gebelik Hesaplaması Nasıl Yapılır? ve Hamilelik Hesaplama ve Yumurtlama Dönemi Hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.


You may also like...

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Devamını oku:
Gebelikte Mide Yanması Şikâyeti Neden Olur
Gebelikte Mide Yanması Şikâyeti Neden Olur?

hamile olduğumu ne kadar sürede anlarım
Gebe olduğumu ne zaman anlarım?

Doğumdan sonra tekrar gebe kalmak için ne kadar beklemeliyim
Doğumdan sonra tekrar gebe kalmak için ne kadar beklemeliyim?

Kapat
Bumerang - Yazarkafe