Adet hesaplama

Adet hesaplama

Adet döngüsü kadınlarda 28 günde bir olması gereken ve bazen bu sürenin arttığı ya da azaldığı bir döngüden oluşmaktadır. Dolayısı ile kadınlar bu dönemleri önceden tahmin etmeye çalışarak yani adet hesaplaması yaparak önlemlerinizi alabilir ve özellikle bir tablo tutarak kontrol altına alınabilirsiniz.

Adet hesaplaması yapmak için aslında adet olduğunuz günden itibaren sayarak 28 gün sonrasını baz alabilirsiniz ama bu her zaman bu şekilde olacak diye bir kural yok. Bazı kadınlara bu süreç bazen 25 gün olurken, bazı kadınlarda 30 gün ve hatta bir süre daha gecikebilir.

Adet hesaplama yapmak için özelikle bir tabloda her zaman not alarak takip etmenizi öneririz. Takibimi işaretleyerek bir sonraki ay hangi gün olduğunuzu görebilirsiniz. Adet Günü Hesaplama dilerseniz daha sonra hamile kalma günlerinizi ortaya çıkarmak içinde girebilir ve gecikme yaşadığınız zaman acaba hamile miyim demeden önce geçen ay en son hangi gün regl olduğunuzu görüp, geçip geçmediğini anlayabilirsiniz.
Genellikle kadınlar her ay aynı gün olmasa da art3 ve eksi 3 gün olmak üzere farklı günlerde bu durumu yaşayabiliyorlar. Eğer bu süreç çok daha fazla kısa ise ya da çok da fazla uzun aralıklar ile oluyorsa o halde doktorunuza başvuru yaparak önlemlerinizi alabilir ve gerekirse bir tedaviye başlayabilirsiniz. Doktorunuz tarafından adet hesaplama yaparak dengesiz olan aylarınız düzene konulabilir.

Hamilelik haftasını mı hesaplamak istiyorsunuz? için tıklayın Yumurtlama hesaplama

Gebe Kalma Dönemi Hesaplayıcısı  Gebelik Hesaplama, Gebelik Takvimi Hesaplama

Bir önceki yazımız olan Yumurtlama hesaplama başlıklı makalemizde yumurtlama dönemi hesaplama ve yumurtlama günü hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.


You may also like...

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Devamını oku:
bebeklerde titreme neden olur
Bebeklerde Ayak Titremesi Neden Olur?

Bıldırcın Yumurtası Bebeğe Verilir mi
Bıldırcın Yumurtası Bebeğe Verilir mi?

tişört modelleri bayan 2015
bayan tişört modelleri 2015

Kapat
Bumerang - Yazarkafe