Gebelikte Güneş Çarpması Tehlikeli Mi?

Gebelikte Güneş Çarpması Tehlikeli Mi?

Güneş çarpmasının her insan için tehlikeli olduğunu kimi zaman hayati risk taşıdığını düşünürsek hamilelik gibi hassas dönemdeki bir kadın için çok daha fazla tehlikeli olduğunu söyleyebiliriz. Peki, gebelikte güneş çarpması tehlikelimi? Anne karnındaki bebek güneş çarpmasından ne kadar etkilenir? Gebelikte güneş çarpması meydana gelmemesi için neler yapmalıyız gibi soruların cevaplarını kısa, kısa vermeye çalışacağız.

Gebelikte güneş çarpması tehlikeli mi sorusunun yanıtı maalesef evettir bu nedenle gebe olan kadınlar yazın güneşin yoğun olduğu saatlerde dışarıya çıkmamaları ya da çıkacakları zaman kendilerini güneşten korumaları şarttır. Gebelikte güneş çarpması hem anneyi hem de anne karnında ki bebeği olumsuz etkilemektedir. Güneş çarpması durumunda anne adayının tansiyonunda ani yükselme ya da ani düşüşler meydana gelmekte ve kendinden geçme ya da bayılma görülmektedir bu durum sonucunda anne karnındaki bebeğe giden oksijen miktarı ve besin miktarında ani bir düşüş yaşanır. Hayati risk yaratan oksijen eksikliği nedeni ile gebelikte güneş çarpması tehlikeli mi sorusuna evet diyebiliyoruz.

Gebe olan kadınların güneş çarpmasına karşı kendilerini korumaları gerektiğini belirten uzmanlar özellikle tatilde olan gebelerin güneşlenmek için güneşin yoğun olmadığı sabah saatleri ve öğleden sonra saat 4 gibi güneşlenmeyi tercih etmeleri gerektiğini söylemektedirler. Aynı zamanda güneşin yoğun olduğu saatlerde gebe kadınların alışveriş ya da gezmek için fazla dışarıda bulunmamaları güneş altında korunmasız bir şekilde fazla zaman geçirmemesi gerektiğinin önemini vurgulanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Gebelikte Coraspin Kullanımı başlıklı makalemizde Hamilelikte Coraspin kullanan var mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Incoming search terms:

  • hamilelikte gunes carpmasi

You may also like...

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Devamını oku:
hamile olduğumu ne kadar sürede anlarım
Gebe olduğumu ne zaman anlarım?

Gebelik testinde soluk çizgi çıkması ne demek
Gebelik testinde soluk çizgi çıkması ne demek?

Gebelikte Ciltte Oluşan Çatlakları Nasıl Engelleyebilirim
Gebelikte Ciltte Oluşan Çatlakları Nasıl Engelleyebilirim?

Kapat
Bumerang - Yazarkafe