Grip olan bebeğe neler yapılmalı?

                                                  Grip olan bebeğe neler yapılmalı?

Mevsim geçişlerinde ve özellikle kış aylarının soğuk günlerinde ne kadar korumaya çalışsak da maalesef bebeklerimiz nezle ya da grip gibi hastalıklarla karşı karşıya kalabiliyor. Grip olan bebeğe neler yapılmalı? Bebeğiniz grip olduğunda hastalığı daha rahat nasıl atlatabilir ve grip olan bebek nasıl beslenmelidir?

Bebeğinizde burun akıntısı, hapşırma, öksürme, nefes almakta zorlanmanın yanı sıra yüksek ateş de bulunuyor ise öncelikle doktora başvurmanız ve bebeğinizi muayene ettirmeniz gerekmektedir. Grip olan bebeğe neler yapılmalı sorusundan önce bilmelisiniz ki grip gibi hastalıklarda kullanılan antibiyotikler pek fazla etkili değildir bu nedenle doktorlar daha hafif ilaçlar ile bebeğin gribi daha rahat atlatmasını sağlayacaktır. Bebeğinizi doktora götürüp verdiği ilaçları kullanmaya başladıktan sonra grip olan bebeğe neler yapılmalı sorusuna cevap verebiliriz. Grip olan bebeği rahatlatmak ve ateşinin çıkmasını engellemek için oda ısısını 21 derece civarında ayarlayın en çok hatalardan biri olan evi fazla ısıtmak ve bebeği ev içinde üst üste giydirmek bebeğinize yarar değil zarar verecektir.

Bebeğiniz grip olmuşsa burnu tıkanabilir ve nefes alması zorlaşabilir bu nedenle bebeğinizin burnunu kontrol edin ve burun tıkanıklığını açmak için fizyolojik serum yani eczanelerde satılan tuzlu Steril su kullanın. Grip olan bebeğe neler yapılmalı sorusunun başka bir cevabı ise evi sık, sık havalandırmanız ve odayı nemli tutmanızdır. Grip olan bebek bir miktar iştahsızlaşabilir bebeğinizi emziriyor iseniz daha fazla emzirmeye ve beslemeye özen göstermelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer başlıklı makalemizde Göz altı morlukları nasıl giderilir ve Göz altı morlukları nasıl tedavi edilir? hakkında bilgiler verilmektedir.


You may also like...

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Devamını oku:
bebeğin ikiz olup olmadığı ne zaman anlaşılır
Bebeğin ikiz olduğu ne zaman belli olur?

ilişki sırasında vajinada acı
İlişkiye Girerken Ağrı

örgü bebek pelerin yapılışı
örgü çocuk pelerin modelleri

Kapat
Bumerang - Yazarkafe