Hamile Gripin Kullanabilir Mi?

Hamile Gripin Kullanabilir Mi?

Soğuk algınlıkları için kullanılan Gripini kimler hangi durumlarda kullanamaz? Hamile gripin kullanabilir mi? Hem gebelik döneminde hem de emzirme döneminde hamilelerin ilaç kullanımı konusunda oldukça dikkatli ve titiz davranmalıdırlar. Özellikle hamilelik döneminin ilk 3 ayı hamilelerde ilaç kullanmak tehlike arz atiği için doktorlar ancak zaruri durumlarda hamilelere ilaç yazmaktadırlar bu nedenle hamileler gebelik süresince doktor gerekli görmediği sürece bilinçsiz şekilde ilaç kullanmamalıdır.

Hamile gripin kullanabilir mi diye soran gebeler yukarıda anlattığımız gibi gebeliklerinin özellikle ilk 3 ayında ilaç kullanmamalıdırlar bu ilaçlar arasında gripin de bulunmaktır. Gripin daha çok soğuk algınlıklarında oluşan ağrı ve ateşin düşürülmesi için kullanılan bir ilaç olup yan etkilerinin olması nedeni ile hamilelerin kullanması uygun değildir. Hamilelerde Gripin ancak ve ancak doktor tarafından verilmesi zaruri görülmüşse kullanılmalıdır. Gebeliğin ilk ayları içerisinde hastalanmış iseniz doktorunuz size ilaç yazarken hamile olduğunuzu belirtmeyi unutmayınız. Hamile kadınlar ateş düşürmek için kullanılan bu ilaç yerine doğal yollar ile ateşlerini düşürmeyi deneyebilir örneğin atardamar üzerine konulan buz torbası ateşinizi bir nebze düşürebilir.

Hamile gripin kullanabilir mi sorusu kadar emziren anneler gripin kullanabilir mi sorusu da sıkça sorulmaktadır. Tıpkı hamilelikte olduğu gibi emzirme döneminde de ilaç kullanımına dikkat etmeniz gerekir. İlaçların içinde bulunan birçok aktif madde anne sütüne geçebildiği için emziren annelerin doktorları önermediği sürece Gripin kullanması sakıncalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Grip olan bebeğe neler yapılmalı? başlıklı makalemizde Bebek ve çocukların nezle olmasını önlemek ve Bebeklerde soğuk algınlığı nasıl tedavi edilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Incoming search terms:

 • hamileyken gripin içilirmi
 • gripin hamileler kullanabilirmi
 • hamileler gripin kullanabilir mi
 • gripin hamilelikte zararlımı
 • gripin bebek düşürürmü
 • hamilelikte gripin kullanımı
 • gripin hapi hamilelik
 • hamileyken gripin kullanımı
 • gebelikte gripin içilirmi
 • hamilelikte gripin içmek

You may also like...

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

1 Response

 1. Mine diyor ki:

  Cok kötü gribim gripim icdem düşüğe yol acarmi 2 aylik hamileyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Devamını oku:
2015 Tozlu Giyim Hamile Elbise Modelleri
Tozlu Giyim Hamile Elbise Modelleri

Tatil Güneş ve Hamilelik
Tatil Güneş ve Hamilelik

Gebelikte aşermek
Gebelikte aşermek

Kapat
Bumerang - Yazarkafe