Hamile Kalmak İçin Cinsel İlişki Zamanlaması

Hamile Kalmak İçin Cinsel İlişki Zamanlaması

Kuşkusuz ki dünyaya bir bebek getirmek anne ve baba olmak duyguların en güzeli ve en yüceleri arasındadır. Çiftler bebek sahibi olma kararı aldıktan sonra gebeliğin oluşabileceği yüksek olan günlerde ilişkiye girmelidir. Bir başka değişle hamile kalmak için cinsel ilişki zamanlaması doğru yapılmalı ve kadının gebelik şansının en yüksek olduğu günlerde cinsel ilişkiye girilmelidir.

Düzenli yumurtlayan yani adet gören bir kadının hamile kalmak için cinsel ilişki zamanlamasına dikkat etmesi gerekmektedir. Çiftler bebek yapma kararı aldıktan sonra kadının adet döngüsünü bilmeli ve bu adet düzenine göre gebelik şansının yüksek olduğu günlerde cinsel ilişkiye girmelidir. Düzenli adet gören bir kadın adet gününden itibaren yaklaşık olarak 14 gün sonra yumurtlama meydana gelir. Hamile kalmak için cinsel ilişki zamanlaması bu sırada devreye girer ve çiftler 14. Günden itibaren ilişkiye girmeye başlayarak gebelik şansını yükseltir. Bir başka değişle hamile kalmak için cinsel ilişki zamanlaması kadının adet görmeye başladığı günden itibaren 14 gün sonra başlar ve hamile kalma şansı 20. Güne kadar daha yüksektir.

Kadından kadına değişiklik gösteren yumurtlama sürecini saptamak özellikle düzensiz adet gören kadınlarda daha zorlaşır. Yumurtlama dönemini tespit etmek için eczanelerde satılan testlerden yararlanılarak hamile kalmak için cinsel ilişki zamanlaması tespit edilebilir. Hamile kalmak için cinsel ilişki zamanlaması kadar rahat olmak strese girmemekte büyük önem taşımaktadır.

Bir önceki yazımız olan Hamile Gripin Kullanabilir Mi? başlıklı makalemizde Hamileler ağrı kesici kullanabilir mi? ve Hamileyken Ağrı Kesici İçilir mi? hakkında bilgiler verilmektedir.


You may also like...

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Devamını oku:
Banyo Ya da Havuzlarda Olabilecek Spermler Gebeliğe Neden Olabilir Mi
Banyo Ya da Havuzlarda Olabilecek Spermler Gebeliğe Neden Olabilir Mi?

İğne Oyası Tekniği İle Havlu Kenarı Modelleri3
İğne Oyası Tekniği İle Havlu Kenarı Modelleri

Bebeğin suyu amniyon sıvısı neden azalır
Bebeğin Suyunun Ölçülmesi

Kapat
Bumerang - Yazarkafe