Hamile Kalmayı Zorlaştıran Faktörler

Hamile Kalmayı Zorlaştıran Faktörler

Son zamanlarda çevremizdeki birçok kadın hamile kalmakta zorlanıyor bunun nedeni bilinmeyen bir sağlık problemi olabileceği gibi psikolojik nedenlerden de kaynaklanıyor olabilir.  Uzmanlar kadınlarda hamile kalmayı zorlaştıran faktörler bilinmeli ve gebe kalmak isteyen kadınların bu faktörleri dikkate almaları gerektiğini söylemektedirler.

Kadının yumurtlama döneminde cinsel ilişkide bulunmaması hamile kalmayın zorlaştıran faktörler arasındadır bu nedenle kadın yumurtlamasının meydana geldiği günleri bilmeli ve bu günlerde cinsel ilişkide bulunmalıdır. Hamile kalmayı zorlaştıran faktörler arasındaki bir diğer faktör erkeğin sağlıklı sperm sayısının az olması olarak gösterilmektedir. Bir başka değişle kadın hamile kalmakta zorlanıyor ise kusur sadece kadında aranmamalı erkeğinde durumu gözden geçirilmeli ve uzman bir doktora muayene olmalıdır. Uzmanlar sigara kullanımında hamileliği zorlaştırdığını gebeliklerde düşüklere de neden olduğunu bu nedenle çocuk yapmayı planlayan kadınların sigaradan uzaklaşmalarını tavsiye etmektedir.

Çok zayıf ya da kilolu olmakta hamileliği zorlaştıran faktörler arasında yer alır. Hamile kalmayı zorlaştıran faktörler arasında kadının daha önce tüplerinden ve rahminden cerrahi bir ameliyat geçirmesi, rahimde bulunan kist ve miyomlar, yumurtlamanın gerçekleşmemesi ve tüplerdeki tıkanmalar gibi rahatsızlıklar bulunmaktadır. 1 yıllık deneme süresinden sonra doğal yollarla hamile kalamayan kadınların bir kadın doğum uzmanına başvurması gebeliği zorlaştıran faktörlerin tespit edilerek giderilmesi gerekmektedir. Birkaç denemede gebe kalamayan kadınların stres yapmaması gerektiğini vurgulayan uzmanlar stresin ve üzüntünün hormonları etkileyerek gebeliği zorlaştırdığının altını çiziyorlar.

Bir önceki yazımız olan Hamile Kalmak İçin Cinsel İlişki Zamanlaması başlıklı makalemizde Hamile kalmak için cinsel ilişki sıklığı ne olmalı? ve Hamile kalmak için en uygun zaman hangisi? hakkında bilgiler verilmektedir.

Incoming search terms:

  • iğne oyaları yazma 2013
  • iğne oyası başörtü modelleri 2012
  • yelek örnekleri tığ işi anlatımlı
  • igne oyasi yazma yeni
  • igne oyalari modelleri 2014
  • igne oyası modelleri yazma 2014
  • bebek yelek modelleri tığla
  • sac duzumleri
  • İğne oya modelleri
  • iğne yazma modelleri 2014

You may also like...

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Devamını oku:
2015 hamile bahçıvan tulum modelleri25
2015 hamile bahçıvan tulum modelleri fiyatları

Gebelikte Bitkisel Çaylar, Bitkisel İlaçlar Zararlı Olur Mu
Gebelikte Bitkisel Çaylar, Bitkisel İlaçlar Zararlı Olur Mu?

Kanda Gebelik Testi Yanlış Çıkar mı
Kanda Gebelik Testi Yanlış Çıkar mı?

Kapat
Bumerang - Yazarkafe